Informace o klubu

Jsme softballový klub, který vznikl na podzim roku 1989 na Černém Mostě. Máme širokou členskou základnu čítající 200 členů, a to napříč věkovými kategoriemi v obou pohlavních liniích. Máme družstva hrající nejvyšší celostátní soutěže (extraliga mužů). Jsme několikanásobní mistři ČR v mládežnických i dospělých kategorií.

4_20240104_125530.jpg

Oddíl Spectrum Praha za dobu své existence vychoval celou řadu reprezentantů: David Mertl, Tomáš Klein, Matěj Ryšavý, Marek Štěpánek, Ondřej Strnad, Aleš Jetmar, Pavel Moravec, Oldřich Hadrava, Ota Malý, Jan a Jiří Pospíšilovi, Kamil Ryneš, Tomáš Voborník, Ondřej Maleček, Michael Balla, Martin Jirků, Petr Kolár, Michal Koníček, Michal Vondrka, Michal Smolík, David Kramář, Vojtěch Oliva, Tomáš Bořil, Jan Moťka, Jaroslav Novák, Jakub Jůza, Jan Mulač, Alfred Steiner, Adéla Longinová, Martin Zeman, Petr Vácha, Tomáš Petr, Jan Soucha, Daniel Jančička, Daniel Ježek, Michal Kubeš, Pavel Švehla a další. 

Rovněž tak jeho trenéři působili často v realizačních týmech reprezentací, a to jak mládežnických, tak dospělých: Daniel Pasini, Petr Eda Novák, Jan Fuchs, Pavel Moravec.

V roce 2013 oddíl obdržel grant na rekonstrukci současného hřiště. Rekonstrukce proběhla v září roku 2013. Areál se nachází v blízkosti metra Rajská zahrada a v těsné blízkosti frekventované křižovatky ulic Broumarská a Sklenská (MAPA). Areál i nadále rozvíjíme a zlepšujeme nejen hřiště, ale tréninkové možnosti a zázemí.

Náš oddíl pravidelně pořádá i mezinárodní turnaje, např. v roce 2021 a 2023 to bylo Mistrovství Evropy juniorek. V letošním roce (2024) to bude Supercup mužů a v příštím roce (2025) Mistrovství Evropy žen.